ادبیات

بنیانگذار انتشارات جاویدان درگذشت

محمود علمی؛ بنیانگذار انتشارات جاویدان در سن 95 سالگی چشم از دنیا فروبست.

14 مرداد 1399

ابن اَبِی الدَّم؛ مولف تاریخ مظفری

شهاب الدین ابواسحاق همدانی حَمَوی (583-642ق) معروف به ابن اَبِی الدَّم مورخ و قاضیِ مسلمان است.

14 تیر 1399

نظر نویسنده آمریکایی درباره جامعه بدون زندان

به گزارش خبرنگاران ، نیل ریچارد مک کینون گایمن رمان نویس، فیلمنامه نویس، نویسنده داستان های کوتاه و مصور در حوزه علمی تخیلی و خیال پردازی است. وی پیروز به کسب جوایز متعددی شامل هوگو، نبولا و برام استوکر، و همچنین نشان نیوبری شده است. از آثار قابل توجه...

4 تیر 1399

بحران در شعر و شعرهای سلاخی شده

غلامحسین چهکندی نژاد از بحران در شرایط شعر و شعرهای سلاخی شده می گوید، اما به اصل ادبیات امیدوار است و معتقد است که این موج می گذرد.

2 تیر 1399

موسسه های فراوری موسیقی وزارت ارشاد را دور می زنند ، شعرهای محسن چاوشی سخیف است

پیشکسوت حوزه شعر و ترانه در آخرین روز 77 سالگی از حواشی پیش آمده، پیرامون پخش یک کلیپ سخن گفت و به انتقاد از فضای ترانه و موسیقی کشور پرداخت.

19 خرداد 1399

ارائه رایگان آثار یک نشر در فضای مجازی

مرکز ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با پیوستن به پویش درخانه بمانیم، کتاب بخوانیم آثار خود را به صورت رایگان در دسترس علاقه مندان قرار داد.

28 اردیبهشت 1399

طنین زنگ پژوهش از فردا با طعم پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق فراوری

در حالی هفته پژوهش و فناوری از فردا برگزار می گردد که 19 سال از شروع آن سپری شده است و مفاهیمی چون پارک های علم و فناوری، واحدهای رشد و شرکت های دانش بنیان به ادبیات پژوهش و فناوری کشور اضافه شده و با نهادینه سازی این مفاهیم، علاوه بر آنکه گردش اقتصادی شرکت...

8 بهمن 1398

80 نشریه دانشجویی فعال در دانشگاه علامه طباطبایی منتشر می شود

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت:در سال های گذشته حدود 35 نشریه مجوزدار داشتیم که منتشر نمی شدند و در حال حاضر حدود 80 نشریه فعال داریم.

12 دی 1398

25 دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه جایزه بنیاد ملی نخبگان کسب کردند

مسئول استعداد های درخشان دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: 25 دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه در سه مقطع دکترای تخصصی، کارشناسی و کارشناسی ارشد جایزه بنیاد ملی نخبگان را از آن خود کردند.

4 آذر 1398