پیشنهاد اجباری شدن تمدید 6 ماهه قرارداد مالکان با مستأجران بخاطر کرونا

به گزارش وبلاگ زرسید، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از احتمال اجرایی و الزامی شدن تمدید 6 ماه اجاره نامه مستاجران به دلیل بحران کرونا اطلاع داد.

پیشنهاد اجباری شدن تمدید 6 ماهه قرارداد مالکان با مستأجران بخاطر کرونا

به گزارش گروه مالی وبلاگ زرسید به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مورد تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای مستاجران اظهار داشت: با توجه به بحران کرونا و شیوع این بیماری همه گیر و نگرانی مردم از نقل و انتقال به واحد های جدید و همچنین مسائلی که در مورد اجاره بها ایجاد شده است، وزارت راه و شهرسازی مصوبه پیشنهادی را برای دولت به منظور تمدید اتوماتیک 6 ماهه اجاره نامه مستاجران، ارایه نموده است.

معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه مستاجران در حال حاضر امکان جابه جایی ندارند، اضافه نمود: هم اکنون امکان دید و بازدید از واحد های مسکونی فراهم نیست و درعین حال منابع درآمدی اکثریت مردم کاهش چشمگیری داشته است که این مساله به ویژه در کلانشهر ها مسائل عدیده ای را برای شهروندان ایجاد نموده است. به همین منظور این پیشنهاد از سوی وزارت راه و شهرسازی برای تصویب در دولت و الزام آور شدن آن در دست آنالیز قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر اقداماتی که در معاونت مسکن و ساختمان در دست پیگیری واقع شده است را طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان بیان کرد و شرح داد: طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان کشور مراحل نهایی خود را طی می نماید. در این طرح به این شیوه برنامه ریزی شده است تا تمامی بازیگران صنعت ساختمان از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی تا سایر بخش ها، جایگاهشان در این صنعت معین گردد.

محمودزاده اجرایی و عملیاتی شدن این قبیل از طرح ها، را ارتقای شرایط مالی کشور دانست و گفت: با توجه به اقتصاد بعد از نفت و شرایطی که هم اکنون با آن روبرو هستیم و ضرورت این مهم، به نظر می رسد که باید توجه ویژه تری نسبت به مسکن و سرمایه گذاری در این بخش و سهیم کردن افراد بیشتر در آن مدنظر قرار گیرد و در برنامه ریزی ها لحاظ شده و اجرایی و عملیاتی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیشنهاد اجباری شدن تمدید 6 ماهه قرارداد مالکان با مستأجران بخاطر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد اجباری شدن تمدید 6 ماهه قرارداد مالکان با مستأجران بخاطر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید