5 شگفتی طبیعی که به دست بشر ساخته شده اند!

به گزارش وبلاگ زرسید، بسیاری از مکان های شگفت انگیز سیاره ما یا مکان های طبیعی هستند که از زمان های بسیار قدیم در این کره خاکی وجود داشته اند، یا این ها ساخت انسان ها هستند که توسط افراد مشهور طراحی شده اند. در گزارش امروز شما را به سفری سریع به پنج مکان در سراسر دنیا می رسانیم که علی رغم اینکه ساخته دست بشر هستند، از لحاظ طبیعت زیبا متمایزند؛ دست سازه هایی که به طبیعت تبدیل شدند.

5 شگفتی طبیعی که به دست بشر ساخته شده اند!

ساحل شیشه ای - کالیفرنیا

قبلاً این ساحل محل تخلیه شهر بود و اکنون یکی از شگفت انگیزترین و بی نظیرترین سواحل است. این خط ساحلی توسط سنگ یا شن پوشیده نشده است، بلکه پر از قطعات شیشه ای صاف شده است. در اوایل قرن بیستم تا اواسط دهه شصت، مردم تمام زباله های خود را از بطری ها قوطی ها و وسایل خانگی تا دامنه های نزدیک اقیانوس و از آنجا زباله ها به اقیانوس می ریختند و سپس در هنگام برگشت از آب اقیانوس به تکه های شیشه صیقلی و نرم که بیشتر خط ساحلی شمال کالیفرنیا را پوشانده است تبدیل شده اند.

دره گرجستان

این دره گراند کانیون کوچک نیز نامیده می گردد و یکی از هفت عجایب طبیعی گرجستان است. اما آنچه بسیاری نمی دانند این که ناشی از مداخله انسان است. این ارتفاعات شیب دار و شکافهای عمیق به دلیل استفاده غیرمسئولانه کشاورزی از اراضی منطقه در قرن نوزدهم شکل گرفته است. کشاورزان برای کاهش فرسایش خاک اقدامات جدی انجام ندادند و ممکن است اصلاً کاری ننموده باشند؛ در نتیجه تپه هایی به عمق چند فوت تشکیل شد. طی دهه های بعدی جریان آب و فرسایش خاک نیز افزایش یافت که به نوبه خود قله های نیمه عمودی که امروز می بینیم را تشکیل داد.

فواره های نوادا

یکی از شگفتی های یافت شده در نوادا فواره های آن است. این مکان در زمینی متعلق به پروژه برنینگ من واقع شده و اولین آبفشان در سال 1916 هنگامی که ساکنان سعی در حفر چاه برای تأمین آب برای آبیاری داشتند، ظاهر شد، اما با کشف گرم بودن آب ساکنان حفاری چاه را متوقف کردند.

چشمه دیگری در سال 1964 زمانی شکل گرفت که یک شرکت متخصص در انرژی زمین گرمایی یک چاه را برای اهداف آزمایشی حفر کرد، اما به نظر می رسد آن را به خوبی مسدود ننموده است. آب از سوراخ خارج می گردد و لایه هایی از رسوبات کربنات کلسیم را تشکیل می دهد. هر دو این کوشش ها باعث شده است که این سازه سنگی شگفت انگیز و رنگارنگ به دلیل جلبک هایی که در سنگ های خارجی آن رشد نموده اند شکل بگیرند در حالی که سه قله، آب گرم را به هوا می ریزند.

پله های مزارع برنج - آسیا

پله های مزارع برنج در چین تا مسافت حداکثر 80 کیلومتر امتداد دارند و هنگام طلوع و غروب خورشید جادویی هستند. این پله ها در لبه های کوهستان امتداد دارند تا به کوهپایه های سرسبز خود به پایین می رسند و به سمت بالا تا ابر های سفید ادامه می یابند و یک منبع جذابیت مهم برای گردشگران از سراسر دنیا هستند. به دور از جنبه های گفته شده، ایجاد این پله ها، زیرساخت مهمی برای کشاورزان منطقه و کاهش فرسایش خاک است، این یک شاهکار مهندسی است که در نوع خود منطقه را به یک مقصد گردشگری تبدیل نموده است. کوردیلیراس فیلیپین با قدمت نزدیک به دو هزار سال از میراث دنیای یونسکو به شمار می رود.

دریاچه چوک - ایالت های فدرال میکرونزی

دریاچه چوک یک صخره حلقوی مرجانی در اقیانوس آرام مرکزی است، در حدود 1800 کیلومتری سواحل گینه نو قرار گرفته است. در این بهشت غواصان، می توانید شیاطین دریایی، ماهی های گرمسیری، مرجان های رنگارنگ، لاک پشت ها و کوسه ها را پیدا کنید.

در واقع این زیبایی شگفت، ناوگان کشتی های جنگی ژاپنی است که در طول جنگ دنیای دوم در آنجا غرق شد. با گذشت زمان این لاشه مملو از حیات وحش شد و این کشتی ها پوشیده از صخره های مرجانی به بخشی از کف دریاچه تبدیل شدند.

باشگاه وبلاگ زرسید

منبع: گردشبان

به "5 شگفتی طبیعی که به دست بشر ساخته شده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 شگفتی طبیعی که به دست بشر ساخته شده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید