واکنش پاکستان به موضع ظریف در خصوص کشتار مسلمانان هند

به گزارش وبلاگ زرسید، وزیر خارجه پاکستان در پیامی توئیتری از مواضع محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران درباره هند حمایت کرد.

واکنش پاکستان به موضع ظریف در خصوص کشتار مسلمانان هند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ زرسید به نقل از یورو نیوز، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در پیامی توئیتری از مواضع محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران درباره هند حمایت کرد.

محمدجواد ظریف روز دوشنبه در توییتی نوشته بود: ایران موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان هند را محکوم می کند. ایران قرن ها دوست هند بوده است. از مقامات هند می خواهیم که رفاه همه هندی ها را تضمین کنند و اجازه ندهند این آدم کشی بی معنا ادامه یابد. راستا پیش رو باید بر اساس مصاحبه و حاکمیت قانون باشد.

این توئیت باعث شد تا وزارت خارجه هند، سفیر ایران در دهلی نو را احضار کرد.

با این حال وزیر خارجه پاکستان در توئیتی از جواد ظریف که او را برادرم خطاب کرده است حمایت کرد و نوشت: من از نگرانی های مطرح شده از سوی برادرم ظریف، درباره اینکه امنیت و رفاه همه هندی ها باید تأمین شود کاملاً حمایت می کنم.

وی تاکید کرد که هند درگیری خشونت جمعی شدیدی شده است و اضافه کرد: کشتار شیطانی و روشمند مسلمانان غیرانسانی و خطرناک است.

از زمان تصویب قانون اعطای شهروندی در هند، اعتراضات و خشونت ها در این کشور افزایش یافت و همزمان با سفر ترامپ به این کشور، خشونت ها به مدت 72 ساعت در دهلی نو پایتخت هند اوج گرفت. مقام های هند شمار جانباختگان خشونت های سه روزه در هند همزمان با سفر رئیس جمهوری آمریکا را 47 نفر اعلام کرده اند.

اصلاح قانون شهروندی هند در تاریخ 20 آذر (11 دسامبر) در این کشور به تصویب رسید. بر اساس این قانون پناهجویان غیرمسلمان کشور های بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر پیش از سال 2015 میلادی وارد این کشور شده اند می توانند شهروندی این کشور را دریافت کنند؛ قانونی که شامل حال مسلمانان نمی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش پاکستان به موضع ظریف در خصوص کشتار مسلمانان هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پاکستان به موضع ظریف در خصوص کشتار مسلمانان هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید