صادرات یک میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان در سال 2020

به گزارش وبلاگ زرسید، پنجمین رویداد یکشنبه های صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور هیات تجاری در حوزه های سلامت و صنعت ساختمان از کشور بوسنی و هرزگوین به منظور ارائه مشاوره و مدیریت صادرات محصولات دانش بنیان در محل صندوق نوآوری برگزار گردید.

صادرات یک میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان در سال 2020

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ زرسید به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، کلینیک مدیریت صادرات دانش بنیان برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان و آشنایی بیشتر شرکت های دانش بنیان با فرصت ها و چالش های حضور در بازارهای بین المللی، رویداد یکشنبه های صادراتی را به صورت هفتگی برگزار می نماید. در این رویداد یک هیات تجاری از بازارهای هدف تجاری با شرکت های دانش بنیان به صورت حضوری و آنلاین ملاقات می نمایند و ضمن آشنایی با توانمندی های شرکت های دانش بنیان در هر حوزه، امکانات و فرصت های حضور آنها در بازار کشور هدف را تشریح و آنالیز می نمایند.

بر اساس این گزارش، در نشست امروز 10 شرکت دانش بنیان توانمندی های خود را معرفی کردند. همچینن در این جلسه امکانات صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی تشریح شد. در این رویداد آقایان منصور فعال اقتصادی حوزه اتحادیه اروپا، رئیس اتحادیه ایربا، ارمین مدیرعامل شرکت آرمون فعال در حوزه تخصصی ساختمان و صنایع وابسته، دکتر مرضیه شاوردی مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی و امینه کارحمت فعال حوزه پزشکی و تجهیزات پزشکی از بوسنی و هرزگوین حضور داشتند.

محصولات معرفی شده در این ملاقات شامل ارائه خدمات فنی و مهندسی ساختمان، نرم افزارهای بهینه سازی ساختمان و انرژی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و دارو بود.

دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآری و شکوفایی در ابتدای این ملاقات مجموعه توانمندی های کشور در زمینه نوآوری و همچنین خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه صادرات را تشریح کرد و گفت: امروز در حدود 7 هزار استارت آپ در ایران فعال هستند که بعد از تجاری سازی محصول خود به جرگه شرکت های دانش بنیان می پیوندند. در حال حاضر نزدیک به 6 هزار شرکت دانش بنیان داریم که صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه تامین اقتصادی آنها را طبق قانون بر عهده دارد. شرکت های دانش بنیان در سال 2020 توانستند صادرات خود را توسعه دهند به طوری که 450 شرکت دانش بنیان صادراتی توانستند یک میلیارد دلار صادرات داشته باشند.

وی ادامه داد: مجموعه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی متنوع است که شامل ارائه تسهیلات، توانمندسازی، سرمایه گذاری و ارائه ضمانت نامه بانکی است. صندوق نوآوری همچنین در زمینه توسعه بازار شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های خارجی و برگزاری جلسات مذاکرات تجاری با مشتریان احتاقتصادی، اخذ استانداردهای صادراتی، شناسایی و مشاوره دریافت مالکیت فکری از شرکت های دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری کشور نیز خدمات ارائه می نماید.

شاوردی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در کوتاه ترین زمان ممکن نمایشگاه معرفی محصولات دانش بنیان ایرانی در بوسنی و هرزگوین و همچنین نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان در آن کشور راه اندازی گردد.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین از آمادگی این صندوق برای انتقال تجربیات این صندوق در زمینه توسعه اکوسیستم نوآوری در بوسنی و هرزگوین اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "صادرات یک میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات یک میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید