دارویی که یادگیری را آسان می کند&hellip

به گزارش وبلاگ زرسید، محققان دانشگاه هاروارد پیروز شدند دارویی کشف کنند که باعث یادگیری آسان تر افراد می شود.

دارویی که یادگیری را آسان می کند&hellip

از یک سن خاص دیگر مغز ما نمی تواند مطالب را مانند دوران کودکی جذب کند؛ محققان پیروز شده اند دارویی کشف کنند که موجب یادگیری بهتر در افراد می شود.

پروفسور تاکائو هنش استاد زیست شناسی مولکول ها و سلول ها در دانشگاه هاروراد گفت: اوایل فکر می کردم این توانایی فقط در دوران کودکی است اما در یک مطالعه ای که اخیرا در مجله مرز منتشر شد ،دکتر تاکائو هنش گفته است، یک کپسول خاص قادر به مداوا است. این دارو برای امراض صرع به کار می رود.

والپروئیک اسید تثبیت کننده خلق و خوی معمولی برای افراد مبتلا به صرع است. زمانی که این ماده آزمایش شد پژوهشگران متوجه شدند این دارو موجب می شود مغز جوان شود و مهارت ها و اطلاعات را به طور طبیعی جذب کند.

پژوهشگران قبلا متوجه موادی شده بودند که قادر به همان نتایج در موش ها بودند. بعدها همین کار را روی انسان انجام دادند و داروی اسید والپروئیک را برای گروهی از جوانان تجویز کردند که هیچکدام با موسیقی آشنایی نداشتند. این گروه ابتدا به دو قسمت تقسیم شدند.

یک قسمت مواد واقعی را دریافت کردند و گروه دیگر تنها از داروهای ساده استفاده می کردند. سپس از آن ها خواسته شد یک سری تمرینات موسیقی را گوش دهند.

بر اساس این مطالعه کسانی که والپروئیک استفاده کرده بودند نت های موسیقی را بهتر یاد گرفتند تا کسانی که با داروهای ساده آزمایش شده بودند.

هنش گفت این نتایج قابل توجه هستند. افراد بزرگ سالی که هیچ آشنایی با موسیقی نداشتند در این مطالعه با موسیقی آشنا شدند و یادگرفتند.

این مطالعه خیلی از درها را باز می کند و نشان می دهد، یک دارو کاربردهای دیگر نیز دارد تا حدی که دارویی ساده می تواند مغز را تغییر شکل دهد.

منبع: هفت گنج

به "دارویی که یادگیری را آسان می کند&hellip" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارویی که یادگیری را آسان می کند&hellip"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید