افتتاح 522 پروژه عمرانی در بوشهر، رشد 144 درصدی تعداد پروژه ها

به گزارش وبلاگ زرسید، سید محمد حسن باستی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم به دور از تعارفات و آمارها منتظر کارهای اجرای در سطح استان هستند، گفت: اجرای پروژه های تاثیرگذار به طور مستقیم و یا غیرمستقیم می تواند موجب ایجاد امید در جامعه گردد که در این راستا پروژه ها را در چند بخش تعریف و عملیات اجرایی آن را شروع نموده ایم.

افتتاح 522 پروژه عمرانی در بوشهر، رشد 144 درصدی تعداد پروژه ها

معاون عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام مختلفی از سال های گذشته تا کنون در استان وجود دارد، بیان نمود: دستور ما برای پروژه های جدید دارا بودن حداقل 50 درصد از اعتبارات برآورد شده و تکمیل آن در مدت زمان کوتاه بوده است.

باستی با اشاره به اینکه بعضی از پروژه ها در استان به طور اساسی دارای مشکل است، گفت: بعضی پروژه ها با عدم جانمایی مناسب، توجیه فنی و یا اقتصادی روبرو است که از جمله پروژه ها می توان به بعضی سالن های ورزشی و مدارس اشاره نمود.

تکمیل پروژه های نیمه تمام

وی گفت: یکی دیگر از سیاست گذاری های عمرانی پروژه ها مربوط به پروژه هایی بود که نیمه تمام رها شده است که می توان به استادیوم 15هزار نفره، دانشکده معماری، بیمارستان دیر و دانشکده مهندسی اشاره نمود که با تزریق اقتصادی عملیات اجرایی آن در حال تکمیل است و به زودی بعضی از این پروژه ها به بهره برداری خواهد رسید.

معاون استاندار بوشهر به 11 پروژه عمرانی مصوبات سفر رییس جمهور در استان اشاره و اظهار کرد: این پروژه ها با 620 میلیارد تومان اعتبار مقرر کردیده ظرف دو سال به بهره برداری برسد.

باستی یکی دیگر از بخش های دسته بندی پروژه های عمرانی را پروژه های طرح امید اجتماعی مطرح نمود و گفت: یکی از مهمترین شاخص های این پروژه ها تکمیل آن از شروع عملیات تا انتها به مدت یک سال است.

وی با بیان اینکه این پروژه ها در حوزه ورزش و جوانان بوده است، بیان نمود: با اجرای این پروژه هیچ روستای بالای هزار نفر در استان فاقد زمین چمن نخواهد بود.

افتتاح 55 چمن مصنوعی

باستی بیان نمود در مجموع 78 زمین چمن مینی فوتبال با اعتباری بالغ بر 14میلیارد 500 میلیون تومان است، گفت: در دهه فجر سال جاری 55 زمین با مبلغ 10 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

معاون عمرانی استاندار بوشهر مطرح نمود: اکنون دو هزار 400 پروژه در قالب بخش های مختلف در استان وجود دارد که در هفت ردیف برای اجرا، تجهیز و بهره برداری قرار داده ایم.

باستی با اشاره به اینکه 504 پروژه عمرانی در دهه فجر به بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن در استان بوشهر شروع می گردد، اظهار کرد: این تعداد پروژه ها با اعتباری بالغ بر 390میلیارد تومان و مروط به دستگاه های اجرایی است و 16 پروژه نیز با اعتبار 62میلیارد تومان مربوط به سرمایه گزاران بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه دو پروژه مسکن مهر استان نیز از جمله پروژه هایی است که در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید، گفت: مجموعا 522 پروژه با اعتبار 617 میلیارد تومان خواهد بود.

بیشترین پروژه های افتتاحی در دشتستان

معاون عمرانی استاندار فراوانی این پروژه ها را در دشتستان با 125 پروژه مطرح نمود و اضافه کرد: بیشترین میزان صرف هزینه را نیز شهرستان کنگان با 96 میلیاردتومان دارا بوده است.

باستی گفت: در مجموع در اجرای افتتاح پروژه های دهه فجر سال جاری در مقایسه با سال گذشته از حیث تعداد با رشد 144درصدی و از نظر حجم اعتبار 288درصد افزایش داشته است.

وی همچنین بیشترین پروژه عمرانی را مربوط به اداره راه و شهرسازی مطرح نمود و گفت: پروژه های این اداره کل با اعتباری بالغ بر 87 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اعلام این خبر که بعضی پروژه های نیمه کاره در استان تا انتها سال به بهره برداری خواهد رسید، بیان نمود: استخر کوثر با شش میلیارد تومان و دانشکده معمار با 9 میلیارد تومان از جمله طرح ها است.

برطرف مسائل مسکن مهر در استان

معاون عمرانی استاندار بوشهر از برطرف مسائل زیرساخت های دو پروژه مسکن مهر بوشهر و گناوه اطلاع داد و گفت: مشکل برق رسانی پروژه مسکن مهر نیایش بوشهر حل شده و 4 میلیارد نیز برای مشکل فاضلاب مسکن مهر 660 واحدی نیایش شهر بوشهر و 217 واحدی گناوه تخصیص داده شده است.

وی از اجرای پروژه های مختلف در سطح استان در راستای افزایش ظرفیت های گردشگری در استان اطلاع داد و گفت: مهم ترین این پروژه ها مربوط به دهکده گردشگری شهر بوشهر است که جمعا 87 هکتار و در چهار فاز به بهره برداری خواهد رسید و فاز اول آن با 14هکتار و اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تا انتها سال تکمیل خواهد شد.

وی از جمله بخش های فازهای مختلف این دهکده به هتل دریایی، رستوران دریایی دو دریاچه طبیعی اشاره نمود و بیان داشت: اکنون این پروژه فعال ترین پروژه عمرانی استان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افتتاح 522 پروژه عمرانی در بوشهر، رشد 144 درصدی تعداد پروژه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 522 پروژه عمرانی در بوشهر، رشد 144 درصدی تعداد پروژه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید