اسناد پرونده پوتین در کاگ ب منتشر شد

به گزارش وبلاگ زرسید، اسناد سری پرونده ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در کاگ ب سازمان اطلاعات شوروی سابق در نمایشگاهی در شهر سنپترزبورگ زادگاه وی، در معرض نمایش نهاده شد.

اسناد پرونده پوتین در کاگ ب منتشر شد

به گزارش اسپوتنیک، در یکی از این اسناد که در مرکز دولتی آرشیو اسناد تاریخی- سیاسی سن پترزبورگ به نمایش درآمد، نوشته شده است: پوتین کارمندی با نظم و دیسیپلین، مجری دستورها و با انصاف و درستکار است که در امور سازماندهی و ورزشی عملکرد خوبی دارد.

پوتین از سال 1985 تا 1990 میلادی به عنوان یکی از مقام های ارشد سازمان اطلاعات خارجی شوروی در امور آلمان شرقی کار نموده است و در این کشور اروپایی تا پیش از اتحاد آن با آلمان غربی زندگی می کرد.

وی پیشتر درباره کار خود در کاگ ب گفته بود: کار من تنها در بخش سرویس اطلاعات خارجی نبود، بلکه در بخش سری امور غیرقانونی نیز خدمت نموده ام.

پوتین به عنوان مدیر خانه دوستی اتحاد جماهیر شوروی و جمهوری دموکراتیک آلمان هم خدمت نموده است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین درباره ویژگی های الزامی برای کار در بخش سری امور غیرقانونی، گفت: افراد حاضر در این بخش خاص، باشخصیت و ویژه بودند تا بتوانند زندگی معمولی، بستگان، خانواده و کشور خود را ترک نمایند، زیرا ممکن بود برای سال های طولانی زندگی را تنها وقف خدمت به میهن می کردند.

در سند دیگر کاگ ب در خصوص پوتین خاطرنشان شده است: رفیق پوتین همیشه سطح ایدئولوژیکی و سیاسی خود را ارتقاء و مهارت حرفه ای خود را بهتر می نماید و به ورزش علاقه دارد.

در سند محرمانه دیگری پوتین به عنوان فردی با اخلاق معرفی شده که از اعتبار و محبوبیت در بین همکاران خود برخوردار است.

نمایشگاهی که اسناد پوتین در آن به نمایش در آمده چهره های برجسته تاریخ میهنی (روسیه و شوروی) در قرن های بیستم و بیست و یکم نام دارد و در آن اسناد شماری از مقام های روس از جمله والنتینا ماتویینکو رئیس فعلی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه)، گئورگی پولتاوچنکو فرماندار سابق سن پترزبورگ، یوری گاگارین نخستین فضانورد دنیا از شوروی و میخاییل گورباچف آخرین رئیس جمهور اتحاد شوروی به نمایش درآمده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "اسناد پرونده پوتین در کاگ ب منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسناد پرونده پوتین در کاگ ب منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید