واکنش وزارت خارجه عراق به حمله به کنسولگری ایران در کربلا

به گزارش وبلاگ زرسید به نقل از السومریه، وزارت خارجه عراق در بیانیه ای حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد.

واکنش وزارت خارجه عراق به حمله به کنسولگری ایران در کربلا

وزارت خارجه عراق بیان نمود: امنیت کنسولگری ها و مراکز دیپلماتیک خط قرمزی است که اجازه عبور از آن داده نمی گردد. این قبیل اقدامات تاثیری در روابط دوستی و حسن همجواری میان عراق و ایران نخواهد داشت.

در این بیانیه آمده است: اقدام بعضی تظاهرات کنندگان در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای مقدس را محکوم می کنیم و وزارت خارجه عراق بر پایبندی بر احترام به مراکز دیپلماتیک که توافق وین درباره روابط بین الملل و ضرورت عدم در معرض خطر قرار دریافت امنیت آنها مکلف نموده، تاکید دارد. امنیت مراکز دیپلماتیک و کنسولگری ها خط قرمزی است که اجازه تخطی از آن جایز نیست و نیروهای امنیتی همه تدابیر لازم را برای ممانعت از ایجاد ناامنی برای هیئت های دیپلماتیک اتخاذ نموده است. این قبیل اقدامات تاثیری بر روابط دوستی و حسن همجواری میان دو کشور همسایه نخواهد داشت.

شایان ذکر است که شب گذشته شماری از افراد مجهول الهویه به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا حمله نموده بودند. نیروهای ضد اغتشاش پلیس عراق، گروه ناشناسی را که کنسولگری ایران در کربلای معلی را محاصره نموده بود، متفرق کردند.

این در حالی است که خبرنگار العالم خاطرنشان کرد که مهاجمان به کنسولگری ایران، نماینده معترضان عراقی نیستند و به زودی هویت واقعی آنان منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش وزارت خارجه عراق به حمله به کنسولگری ایران در کربلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه عراق به حمله به کنسولگری ایران در کربلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید