نامه ائتلاف سائرون به رئیس جمهور عراق

به گزارش وبلاگ زرسید، فراکسیون سائرون وابسته به مقتدی صدر در نامه ای به رئیس جمهور عراق، از وی خواست نخست وزیر جدید را براساس انتخاب مردم مشخص کند.

نامه ائتلاف سائرون به رئیس جمهور عراق

به گزارش وبلاگ زرسید، به نقل از پایگاه شفق نیوز، صباح الساعدی، عضو فراکسیون سائرون در مجلس عراق در نامه ای به برهم صالح، رئیس جمهور این کشور نوشت: عراق در نقطه عطف تاریخی از حیات سیاسی، اجتماعی، امنیتی و مالی خود قرار گرفته است. دو ماه و نیم از تظاهرات و تحصنی که عراق تاکنون نظیر آن را ندیده می گذرد، اعتراضاتی که تمام مردم به آن پیوسته اند. حضور دانشجویان دانشگاه های مختلف عراق در این اعتراضات به انقلاب مردمی و مسالمت آمیز مردم چهره جدیدی داده است؛ انقلابی که مردم در جریان آن خواستار تغییر و اصلاح هستند. جوانان عراقی در جریان این تظاهرات خون خود را نیز دادند تا خون آن ها شاهدی تاریخی بر سرانجام دوره فساد و شکست باشد.

وی در این نامه آورده است: ده ها تن از فعالان در جریان جنبش مردمی ربوده شده و بسیاری از آن ها به دست گروهک ها و خرابکاران ترور شدند. اعتراضات مسالمت آمیز در تحمیل اراده وطن بر اراده سرکوب پیروز شد. تمامی این رخدادها مقابل چشم ریاست جمهوری اتفاق افتاده است و تظاهرنمایندگان امیدوار بودند که ریاست جمهوری جانب آن ها را بگیرد.

در این نامه آمده است: استعفای دولت به وسیله توافق سیاسی حاصل نشده بلکه نتیجه حتمی انتفاضه مردمی مسالمت آمیز و خون مردمی است که در راه پیروزیت جنگ اصلاحات از جان خود نیز گذشتند. امروز وظیفه شما این است که در کنار مردم باشید و هیچ کدام از شخصیت هایی را که گروه های سیاسی معرفی می نمایند و مردم علیه فساد و شکست آن ها انقلاب نموده اند مکلف نکنید. نخست وزیر آینده باید نتیجه جنبش مردمی باشد نه نتیجه جنبش سیاسی که تنها به شکست و فساد بیشتر می انجامد. فرصت تاریخی که مقابل شماست در رابطه با سرنوشت عراق و صندلی ریاست جمهوری است تا نماینده مردم و وطن باشد نه نماینده احزابی که منتظر استفاده از این فرصت ها هستند. وظیفه شما این است که نخست وزیر جدید را براساس انتخاب مردم معین کنید تا زمینه برای اصلاح نظام فراهم گردد در غیر این صورت با تبعات وخیمی روبرو می شویم که شما مسئولیت اصلی را درباره آن برعهده خواهید داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نامه ائتلاف سائرون به رئیس جمهور عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه ائتلاف سائرون به رئیس جمهور عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید