علوی: تا خاتمه هفته برای انتخاب سرمربی تیم ملی به جمع بندی می رسیم، هر تصمیمی که می گیریم ممکن است تبعاتی داشته باشد

به گزارش وبلاگ زرسید، سیدامیر مهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت، مسئولان این فدراسیون تا خاتمه هفته جاری برای انتخاب سرمربی بعدی تیم ملی به جمع بندی خواهند رسید.

علوی: تا خاتمه هفته برای انتخاب سرمربی تیم ملی به جمع بندی می رسیم، هر تصمیمی که می گیریم ممکن است تبعاتی داشته باشد

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ زرسید، امیرمهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: تشکر می کنیم از اجماع ملی که در فضای رسانه ای، باشگاه ها و هواداران تشکیل شد. در این دو سه روز این اجماع را مقابل تصمیم غیرورزشی AFC داشتیم. همان طور که اشاره کردید جلسه با حضور مدیران ارشد چهار باشگاه حاضر در آسیا در محل فدراسیون برگزار گردید. این جلسه در امتداد نشست های قبلی بود و بیشتر در امتداد نامه امروز AFC بود. مسئولان باشگاه ها مواردی را اشاره داشتند و نکته اصلی آن درباره این بود که باشگاه ها به طور مستمر و در یک پیغام واحد اشاره داشتند که این موضوع را نمی پذیرند و فقط در کشورمان میزبان مسابقات خواهند بود.

وی ادامه داد: همان طور که مستحضرید چهار بند را در این نامه اطلاع رسانی کردیم و باشگاه های ایرانی به دلیل اینکه هیچ دلیل قانونی وجود ندارد به هیچ عنوان بازی در کشور بی طرف را نمی پذیرند. موضوع دوم این است که می خواهیم AFC ضمانت بدهد که در مسابقات آینده و در مرحله گروهی میزبانی اتفاق بیفتد و این طور نباشد که بگویند اتفاق می افتد، ولی نگردد. موضوع سوم هم این است که نظر فدراسیون فوتبال و باشگاه ها این است که تقویم مسابقات با تغییرات احتمالی صورت بگیرد، ضمن اینکه مباحث مختلفی درباره برگزاری نشست فوری با رئیس AFC یا دبیرکل کنفدراسیون آسیا مطرح شد و نامه این موضوع هم امروز به کنفدراسیون برای برگزاری این جلسه ارسال شد و امیدوار هستیم که این نشست هرچه زودتر برگزار گردد.

علوی درباره این موضوع که بعضی رسانه های عربستانی اعلام کردند بازی های تیم ملی هم در زمین بی طرف برگزار خواهد شد، توضیح داد: در این زمینه نامه ای به فدراسیون فوتبال ارسال نشده و همان طور که می دانید بازی های مقدماتی جام جهانی زیرمجموعه فدراسیون جهانی فوتبال است و در این خصوص نامه ای دریافت نکردیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره محرومیت هایی که پس از نپذیرفتن رأی AFC از سوی ایران شامل ما خواهد شد، گفت: قطعاً این موارد آنالیز شده است، ولی این اجماع وجود دارد و هر تصمیمی که می گیریم ممکن است تبعات داشته باشد. این تصمیم هم در قبال تضییع حقی که پیش آمده اتفاق می افتد، اما باشگاه ها به طور حتم همصدا با هواداران شان و تمام اهالی ورزش این تصمیم را گرفتند.

وی در پاسخ به این سؤال که تاج در AFC تصمیم گیرنده هست یا نه، گفت: روز آدینه این نامه به صورت رسمی دریافت شد و آقای تاج هم در جلسه حضور داشتند و همان جا بود که نامه کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا را دریافت کردند و بلافاصله موضع خودشان را کتبی و شفاهی اعلام کردند.

علوی درباره اینکه محرومیت ها و جریمه های ایران برای کناره گیری به چه میزان است، اظهار کرد: در فرایند تصمیم گیری که از روز آدینه تا الان رخ داده است، مشاوران حقوقی همراه تیم تصمیم گیرنده در حوزه باشگاهی بودند و دوستان تمام این مباحث را می دانند و گفتگو شده است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره حضور علی دایی در فدراسیون فوتبال و شایعه انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی توضیح داد: تلاقی حضور آقایی دایی در فدراسیون را با جلسه امروز به فال نیک می گیریم. قطعاً درباره سرمربیگری تیم ملی مباحث در هیئت رئیسه فدراسیون مطرح است و به محض نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد. بدون شک آقای دایی جزو گزینه های فدراسیون فوتبال است. باید بگویم یک فرایندی باید طی گردد و اگر از امروز حساب کنیم حدود 60 روز تا بازی با هنگ کنگ فرصت داریم و بازی های لیگ را هم داریم. با این شرایط مشخص سرمربی تیم ملی خیلی اهمیت دارد و طبق آخرین صحبتی که با آقای بهاروند داشتیم و گزارشی که از کمیته فنی به دست مان رسید تا خاتمه هفته جمع بندی نهایی را درباره انتخاب سرمربی تیم ملی خواهیم داشت.

وی در خاتمه در خصوص مذاکره با قلعه نویی برای حضور در تیم ملی گفت: من نام نمی آورم، ولی مذاکره با تمام گزینه های داخلی و یکی دو گزینه خارجی سرمربیگری تیم ملی ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "علوی: تا خاتمه هفته برای انتخاب سرمربی تیم ملی به جمع بندی می رسیم، هر تصمیمی که می گیریم ممکن است تبعاتی داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علوی: تا خاتمه هفته برای انتخاب سرمربی تیم ملی به جمع بندی می رسیم، هر تصمیمی که می گیریم ممکن است تبعاتی داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید