شهرداری حق واگذاری پرندگان باغ لویزان را ندارد

به گزارش وبلاگ زرسید، معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به درخواست شهرداری برای واگذاری باغ پرندگان لویزان گفت: شهرداری تهران فعلا حق واگذاری این مجموعه را ندارد.

شهرداری حق واگذاری پرندگان باغ لویزان را ندارد

به گزارش وبلاگ زرسید، شهرداری تهران اخیرا از اداره محیط زیست استان درخواست نموده است تا پرندگان مجموعه باغ پرندگان لویزان را به وسیله مزایده واگذار کند همچنین در نامه شهرداری تهران آمده است که این پرندگان به صورت امانی در اختیار باغ پرندگان لویزان قرار گرفته و نگهداری آن ها مستلزم صرف هزینه است و گاهی اوقات به دلایل مختلف موجبات تلف شدن یا مبتلا شدن به بیماری های متداول می گردد این در حالیست که شهرداری تهران در نامه دیگری از سازمان حفاظت محیط زیست خواسته است که با توجه به نزدیک بودن زمان افتتاح فاز دوم باغ پرندگان و احتیاج به تامین پرنده تعدادی از پرندگان تحت نظارت سازمان محیط زیست که قابلیت رهاسازی در طبیعت را ندارند به این مجموعه تحویل داده شوند.

مهرداد کتال محسنی - معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران - در گفت و گو با وبلاگ زرسید ضمن اشاره به اینکه محیط زیست استان تهران پاسخ نامه شهرداری را داده است، اظهار کرد: در حال حاضر پیمانکار قبلی مجموعه باغ پرندگان لویزان پرونده هایی در مراجع قضایی درباره تخلفات زیست محیطی دارد که هنوز حکمی برای آن ها صادر نشده است. از این رو به شهرداری اعلام نموده ایم که تا زمان صدور احکام قطعی برای این پیمانکار، حق هیچگونه واگذاری را ندارد و باید در چارچوب ضوابط زیست محیطی از پرندگان نگهداری کند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران موظف است که از محل درآمد حاصل از مجموعه باغ پرندگان، هزینه های آن را بپردازد، توضیح داد: مشکل شهرداری در حال حاضر این است که پیمانکار این مجموعه به دلیل پرونده های قضایی نمی تواند فعالیت کند و شهرداری تهران باید به جای وی از پرندگان مجموعه باغ پرندگان نگهداری کند.

کتال محسنی ادامه داد: به طور قطع اداره محیط زیست استان تهران بر عملکرد شهرداری در نگهداری از پرندگان مجموعه باغ پرندگان لویزان که 2998 قطعه هستند، نظارت دارد.

معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران در ادامه ضمن اشاره به نامه دوم شهرداری تهران درباره تقاضای 8000 پرنده برای فاز دوم مجموعه باغ پرندگان گفت: به شهرداری تهران اعلام نموده ایم که این پرندگان را از مراکز مجازی که در داخل یا خارج از استان تهران وجود دارد، تامین کند همچنین این پرندگان باید شناسنامه داشته و حلقه گذاری شده باشند.

به گفته کتال محسنی ورود پرندگان به فاز دوم باید با هماهنگی محیط زیست باشد و این مجموعه در حال حاضر مجوزهای لازم محیط زیستی را دریافت نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شهرداری حق واگذاری پرندگان باغ لویزان را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری حق واگذاری پرندگان باغ لویزان را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید