دانشجویان دانشکده داروسازی کرمان برای فراوری مواد ضد عفونی نماینده کوشش می نمایند

به گزارش وبلاگ زرسید، یکی از دانشجویان فعال در گروه دانشجویان داروساز دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در کوشش برای ساخت محلول های ضدعفونی کننده برای فراوری و توزیع در میان مردم هستیم.

دانشجویان دانشکده داروسازی کرمان برای فراوری مواد ضد عفونی نماینده کوشش می نمایند

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ زرسید، عارف محسنی، دانشجوی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمان که این روز ها مشغول ساختن محلول های ضدعفونی کننده برای مقابله با بیماری کروناست، گفت: محلول های ضدعفونی کننده که در آزمایشگاه های داروسازی دانشگاه ساخته می گردد، با مجوز و شماره ثبت از طرف سازمان غذا و دارو به ارگان های دولتی و مردم عزیز عرضه خواهد شد.

محسنی با اشاره به اینکه شرایط موجود سبب پیش آمدن شرایط خاص شده است گفت: باتوجه به اوضاع فعلی، مقداری از محصولات ساخته شده را در اختیار ارگان های دولتی و مابقی را به صورت فروش جالینوسی (فروش داروی تولیدشده توسط داروساز همان داروخانه) دراختیار داروخانه های دانشکده قرار می دهیم تا به دست مردم برسانند. در قیمت گذاری ها نیز نقشی نداریم و سازمان غذا و دارو و مسئولین دانشگاه در این امر تصمیم گیرنده هستند، اما قطعا از قیمت دیگر محصولات موجود در بازار پایین تر است.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان توضیح داد: این محصولات در آزمایشگاه فارماسیوتیکس دانشکده داروسازی و با حضور تمام وقت یک رزیدنت فارماسیوتیکس ساخته می گردد. محصولات نیز ازنظر کیفیت مرتب کنترل می شوند و دارای مجوز و کدثبت از طرف سازمان غذا و دارو می باشند به گونه ای که از طرف این سازمان کاملا تایید شده هستند.

وی در سرانجام اعلام کرد: باوجود برخی گلایه ها از سازمان غذا و دارو، از طرف دانشگاه به خوبی حمایت می شویم و داروسازان از روز سه شنبه مشغول کارند تا محصولات را با کیفیت بالا به دست مردم برسانند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشجویان دانشکده داروسازی کرمان برای فراوری مواد ضد عفونی نماینده کوشش می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان دانشکده داروسازی کرمان برای فراوری مواد ضد عفونی نماینده کوشش می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید