ارسال پیغام مشکوک به گوشی های سامسونگ

به گزارش وبلاگ زرسید، از آنجایی که این برنامه می تواند مکان دستگاه را ردیابی کند و اطلاعات موجود در آن را پاک کند، بعضی از کاربران نگران بودند که مبادا این پیغام نشانه هک شدن دستگاه یا وجود یک ضعف امنیتی باشد و گوشی آن ها به خطر افتاده باشد.

ارسال پیغام مشکوک به گوشی های سامسونگ

سامسونگ هیچ شرحی در باره چگونگی این پیغام مشکوک نداده است

سامسونگ در خصوص پیغام مشکوکی که برای کاربران دستگاه های همراه این شرکت در سراسر دنیا فرستاده شده، شرح داده است

در این پیغام تنها عدد 1 نوشته شده، اما موجب وحشت دریافت کنندگان آن شده است، چون به وسیله برنامه ای فرستاده شده که از آن می توان برای ردیابی مکان گوشی یا پاک کردن اطلاعات موجود در آن استفاده کرد.

این شرکت اظهار داشت که پیغام مذکور اشتباهی فرستاده شده و هیچ تأثیر ماندگاری نخواهد داشت.

سامسونگ می گوید: این اعلام ناخواسته برای شمار محدودی از دستگاه های گلکسی فرستاده شده، و به کاربران اطمینان می دهیم که هیچ تأثیری بر دستگاه های آن ها نخواهد داشت. ما به خاطر نگرانی ایجاد شده از مشتریان خود عذرخواهی می کنیم و نهایت تلاشمان را می کنیم تا در آینده چنین رویداد هایی تکرار نشود.

سامسونگ شرح نداده است که این پیغام چگونه فرستاده شده و بر چه تعدادی از کاربران تأثیر گذاشته است.

در ساعات اخیر، دارندگان دستگاه های سامسونگ گلکسی متوجه شدند پیغامی روی گوشی آن ها ظاهر شده که تنها عدد 1 در آن نوشته شده است، و به محض اینکه کاربر می خواست پیغام را باز کند یا به آن واکنش نشان دهد، ناپدید می شد.

این باعث ایجاد نگرانی بیشتر شد، چون نه منبع ارسال و نه هدف احتمالی آن پیغام تعیین بود.

یکی از کاربران در توییتر نوشت: این پیغام از اپلیکیشن گوشی مرا پیدا کن (Find My Mobile) برای من آمد و من هم روی آن کلیک کردم و هیچ اتفاقی نیفتاد، اما حالا دارم کم کم نگران می شوم.

پیغام 1 از سوی اپلیکیشن گوشی مرا پیدا کن ارسال شده بود که بر روی گوشی های سامسونگ نصب شده است تا کاربر، هنگام گم کردن دستگاه خود بتواند آن را پیدا کند، یا در صورت سرقت آن را قفل کند.

از آنجایی که این برنامه می تواند مکان دستگاه را ردیابی کند و اطلاعات موجود در آن را پاک کند، بعضی از کاربران نگران بودند که مبادا این پیغام نشانه هک شدن دستگاه یا وجود یک ضعف امنیتی باشد و گوشی آن ها به خطر افتاده باشد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "ارسال پیغام مشکوک به گوشی های سامسونگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال پیغام مشکوک به گوشی های سامسونگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید