سنگ های سخت را به نان گرم سفره های مردم تبدیل می کنیم

به گزارش وبلاگ زرسید، یک کارآفرین گفت: یک سنگ سه هزار سال در دل کوه منتظر می ماند تا روزی به دست صنعتگری برسد و آن را تبدیل به گوهری کند که نشانی از معجزه خدا است.

سنگ های سخت را به نان گرم سفره های مردم تبدیل می کنیم

به گزارش وبلاگ زرسید به نقل از ایسنا، ناهید شکاری، کارآفرین رشته تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با بیان اینکه سنگ های سخت را تبدیل به نان گرم سفره های مردم می کنیم، اظهار کرد: با 12 سال سابقه در زمینه تراش سنگ درحال حاضر مجری طرح آموزش رایگان به شرط اشتغال برای زنان سرپرست خانواده هستم.

وی با اشاره به اینکه رشته تراش سنگ جزء هنرهای سخت و به خاطر گرد وغبار، زیانبار محسوب می گردد، توضیح داد: زمین مازندران غنی از انواع سنگ های مختلف مانند جاسپر، عقیق، کوارتز و غیره است که بعد از استخراج قابلیت تبدیل به انواع زیورآلات را دارد.

این کارآفرین سنگ تراش با بیان اینکه تراش سنگ هنری پر سود است، اظهار داشت: انواع سنگ ها در داخل رودخانه ها، کوه ها و معادن مازندران به وفور یافت می گردد و بیشتر در مناطق کجور و بلده و اطراف رودخانه آب پری وجود دارند.

شکاری گفت: 2 ماه پیش اولین نمایشگاه دائمی سنگ و گوهر در بوستان لاله شهرستان رویان و با حمایت شهرداری و شورای شهر افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه تشخیص سنگ ها احتیاج به دوره های آموزشی گوهر شناسی، تراش جواهرات و جواهرسازی دارد، اضافه نمود: ما کلاس های آموزشی را به صورت رایگان برای بانوان سرپرست خانواده، مددجویان کمیته امداد و مددجویان بهزیستی و با دریافت هزینه برای عموم مردم برگزار می کنیم.

این کارآفرین سنگ تراش با بیان اینکه ابزار آلات رشته تراش سنگ در مازندران وجود ندارد، یادآور شد: لوازم مورد احتیاج این رشته را باید از تهران، اصفهان و یا مشهد تهیه کنیم اما با وجود سخت بودن این کار تراش سنگ های قیمتی هنری بسیار لذت بخش است.

منبع: همشهری آنلاین

به "سنگ های سخت را به نان گرم سفره های مردم تبدیل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ های سخت را به نان گرم سفره های مردم تبدیل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید