دانشگاه های جهان برای مقابله با ویروس کرونا چه می کنند؟

به گزارش وبلاگ زرسید، انتقال گسترده و سریع ویروس کرونا در سراسر جهان، دانشگاه ها را ملزم به اتخاذ تصمیماتی برای کنترل شیوع این ویروس کرده است.

دانشگاه های جهان برای مقابله با ویروس کرونا چه می کنند؟

به گزارش خبرنگار در پی شیوع ویروس کرونا دانشگاه های مختلف در سراسر جهان سیاست هایی برای مقابله با همه گیری این ویروس به کار گرفتند.

با شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، برگزاری کلاس های درس دانشگاه ها دچار مشکل شدند و بسیاری از دانشگاه ها از جمله دانشگاه های استرالیا که بیش از 200 هزار دانشجوی چینی دارد، از تحصیل دانشجویان چینی خود جلوگیری کرده و دچار خسارت های مالی فراوانی شدند.

دانشگاه های نیوزلند و آمریکا نیز از جمله دانشگاه هایی هستند که بیشترین ممنوعیت ها را برای ورود دانشجویان چینی و دانشجویانی که به چین سفر داشتند، اعمال کرده و دچار خسارت های میلیاردی شدند.

در این میان برخی از دانشگاه ها به تدریس انلاین درودس پرداختند. دانشگاه های آمریکا سال تحصیلی خود را از نیمه ژانویه آغاز کردند که در نتیجه آن اغلب دانشجویان چینی پیش از آغاز محدودیت های ورود به دانشگاه در آمریکا، به این کشور بازگشته بودند.

گفته می شود؛ سرویس سلامت دانشگاه هاروارد دانشجویان چینی را موظف کرده است که تا 14 روز پس از بازگشت به آمریکا از دیگران فاصله بگیرند و دستان خود را مرتب بشویند. همچنین به آن ها توصیه شده که در صورت بروز علائمی مانند: تب، تنگی نفس و سرفه به سرویس سلامت دانشگاه مراجعه کنند.

راه اندازی سامانه اطلاع رسانی در خصوص کرونا

در ژاپن نیز، دانشجویان بازگشته از چین را به محض ورود به فرودگاه به مدت دو هفته تحت نظر قرار می دهند.همچنین در چین دانشگاه ها از آموزش های آنلاین استفاده کرده و مانع از توقف فعالیت های دانشگاهی و آزمایشگاهی شدند.

مقامات کره جنوبی نیز اعلام کردند دانشجویان چینی که وارد این کشور می شوند به مدت دو هفته حق حضور در کلاس ها را نخواهند داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دانشگاه های جهان برای مقابله با ویروس کرونا چه می کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه های جهان برای مقابله با ویروس کرونا چه می کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید