اس 400 در ماه آوریل فعال می گردد، در مورد نقض آتش بس هوشیاریم

به گزارش وبلاگ زرسید به نقل از تی آر تی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در اظهارات خود گفت: ما تمام قطعات سامانه موشکی اس 400 را از روسیه تحویل گرفته ایم و این سامانه در ماه آوریل فعال می گردد.

اس 400 در ماه آوریل فعال می گردد، در مورد نقض آتش بس هوشیاریم

اردوغان با اشاره به تحولات سوریه نیز گفت: نیروهای ترکیه ای که در خاک سوریه حضور دارند، در برابر حملات این کشور آماده خواهند بود.

وی همچنین درباره روابط ترکیه با روسیه نیز عنوان داشت: درباره روابط دوجانبه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تبادل نظر کردیم. تحولات منطقه ادلب در سوریه، مهمترین گزینه در دستور کار ما بود. البته ما همچنین فرصت ملاقات از لیبی را داشتیم. ما در زمینه های اقتصاد، تجارت، صنعت، گردشگری و انرژی با فدراسیون روسیه روابط گسترده و چند بعدی داریم. علاوه بر این موضوعات، از آقای پوتین برای شرکت در نشست شورای راهبردی که سال جاری در ترکیه برگزار خواهیم کرد، دعوت کردیم.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: تحولات سوریه و ادلب نباید بر روابط دوجانبه ما تأثیر منفی بگذارد. با این درک، ما یک قدم مهم برداشتیم و توافق آتش بس را منعقد کردیم. دوستان ما در خصوص آتش بسی که از 6 مارس 2020 در ساعت 00.01 فعال می گردد، نظارت می نمایند. آتش بس دستاوردهای چشمگیری را برای طرفین در چندین زمینه به ارمغان می آورد.

اردوغان بار دیگر تاکید نمود آنکارا به رغم نظارت متحدانش بر تحولات ادلب، در برابر تخلفات و حملات احتمالی ارتش سوریه هوشیار خواهد بود.

او همچنین گفت سامانه دفاع موشکی اس -400 که چندی پیش از روسیه دریافت کرد، از ماه آوریل فعالیت خود را شروع می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اس 400 در ماه آوریل فعال می گردد، در مورد نقض آتش بس هوشیاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اس 400 در ماه آوریل فعال می گردد، در مورد نقض آتش بس هوشیاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید