واریز بیمه بیکاری اسفند تا آخر هفته آینده به حساب متقاضیان

به گزارش وبلاگ زرسید، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: از مجموع افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری اسفند سال گذشته، فهرست 240 هزار نفری به همراه شماره حساب افراد برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد که هفته آینده به حساب متقاضیان واریز می گردد.

واریز بیمه بیکاری اسفند تا آخر هفته آینده به حساب متقاضیان

به گزارش وبلاگ زرسید از فارس، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس توافق سازمان تامین اجتماعی و دولت مقرر شد ارقام مزبور مطابق میانگین تعداد بیمه بیکاری در پنج سال گذشته، توسط منابع تامین اجتماعی و مازاد بر آن به وسیله منابع دولتی پرداخت گردد.

وی ادامه داد: با دستور رییس جمهوری 50 هزار میلیارد ریال برای تامین اعتبار بیمه بیکاری دوران کرونا در نظر گرفته شده است.

سالاری گفت: از مجموع افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری اسفند سال گذشته، پس از پالایش وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی فهرست 240 هزار نفری به همراه شماره حساب افراد برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد.

وی با اشاره به درخواست سازمان برنامه و بودجه برای ارائه شماره شبای بانکی متقاضیان گفت: در روزهای گذشته از مجموع شماره حساب هایی که نزد 6 بانک موجود است قریب یکصد هزار شماره شبا دریافت و به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد و بقیه شماره ها نیز در روزهای آینده از چهار بانک دیگر دریافت و به این سازمان داده خواهد شد و تا آخر هفته آینده، کل بیمه بیکاری اسفند به حساب متقاضیان واریز می گردد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این پرداخت مربوط به ماه اسفند سال گذشته است و فهرست متقاضیان دریافت بیمه بیکاری فروردین امسال نیز بر اساس شرایط تفاهم اعلام شده با دولت ظرف چند روز آینده به سازمان برنامه و بودجه ارائه خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته در ماه های عادی 96 هزار میلیارد ریال مجموع هزینه های تامین اجتماعی می شد که 67 هزار میلیارد ریال مربوط به رقم مستمری ها، 23 هزار میلیارد مربوط به درمان اعم از مطالبات واحدهای تابعه وزارت بهداشت، واحدهای غیرتابعه وزارت بهداشت و خصوصی ها و همچنین واحدهای تملیکی و همچنین 6 هزار میلیارد مربوط به سایر هزینه ها بود در حالی که در ماه های عادی 90 هزار میلیارد ریال، وجوه دریافتی بیمه است.

سالاری هزینه های سازمان تامین اجتماعی در سال جدید را 120 هزار میلیارد ریال بیان کرد و اضافه نمود: از این میزان 82 هزار میلیارد ریال بابت پرداخت مستمری ها، 28 هزار میلیارد ریال بابت هزینه های درمان و قریب 10 هزار میلیارد ریال بابت هزینه های متفرقه صرف می گردد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: سال گذشته مطالبات تابعه وزارت بهداشت و غیرتابعه با 18 ماه معوقه روبرو شد که امسال معوقات مراکر تابعه وازرت بهداست به صفر و غیرتابعه وزارت بهداشت به سه ماه تقلیل یافته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "واریز بیمه بیکاری اسفند تا آخر هفته آینده به حساب متقاضیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز بیمه بیکاری اسفند تا آخر هفته آینده به حساب متقاضیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید