لاوروف: ابوبکر بغدادی ساخته آمریکا است

به گزارش وبلاگ زرسید، وزیر خارجه روسیه با اعلام اینکه این کشور نمی تواند کشته شدن ابوبکر بغدادی را تایید کند تاکید کرد سرکرده سابق داعش ساخته آمریکا است.

لاوروف: ابوبکر بغدادی ساخته آمریکا است

به گزارش ، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه درباره ادعای آمریکا درباره کشته شدن ابوبکر بغدادی، سرکرده سابق داعش گفت: ما می خواهیم به اطلاعات بیش تری درباره کشته شدن ابوبکر بغدادی دست یابیم. این خبر در یک فضای جشن و شادی اعلام شد، اما نظامیان ما هنوز در حال بررسی حقایق اضافی هستند و تاکنون نمی توانند چیز های زیادی را که ایالات متحده گفته است، تأیید کنند.

وزیر خارجه روسیه اضافه نمود: اگر کشته شدن بغدادی واقعیت داشته باشد که البته در مورد وی بار ها خبر از کشته شدنش بوده است، به هر حال از بین بردن تروریست ها اقدام مثبتی است. بغدادی هم که نقش خرابکارانه ای در تشکیل گروهک داعش و تلاش برای ایجاد خلافت داعش داشت.

وزیر امور خارجه روسیه اضافه نمود: با این حال خوب می دانیم که او ساخته آمریکا بوده (اگر مرده باشد) یا هست.

سرگئی لاوروف گفت: داعش پس از تجاوز غیرقانونی آمریکا به عراق و آزاد شدن تندرو ها از زندان های این کشور پدید آمد، از همین رو آمریکا تا حد زیادی ساخته دست خودش را نابود کرد، اگر واقعا کشته شدن وی حقیقت داشته باشد.

پیش از این نیز سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه امروز جمعه گفت این سازمان هیچ داده آزمایش دی ان ای را که گواهی بر مرگ ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش باشد، تایید نمی کند.

او در جمع وبلاگ زرسید گفت: ما هیچ نمونه ژنتیکی نداریم که به ما اجازه دهد 100 درصد بگوییم که بغدادی کشته شده است.

در همین حال، وزارت دفاع روسیه و دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین با انتشار بیانیه ای گفتند مسکو هیچ تاییدیه رسمی درباره مرگ ابوبکر بغدادی دریافت نکرده است. این در حالی است که داعش مرگ سرکرده خود را تایید کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز 27 اکتبر گفت بغدادی در عملیات نیرو های آمریکایی در استان ادلب سوریه کشته شده است. او در یک سخنرانی تلویزیونی برخی از جزئیات این عملیات را فاش کرد و مدعی شد بغدادی پس از محاصره در یک تونل بن بست، با جلیقه انفجاری خود را منفجر کرد. ترامپ گفت او مانند سگ مُرد.

ترامپ ادعا کرد سرکرده داعش از مدت ها از سوی پنتاگون تحت نظر بوده است تا شرایط مناسب برای کشتن وی محیا شود. رئیس جمهور آمریکا همچنین از روسیه، عراق، سوریه و ترکیه بخاطر کمک هایشان در این عملیات تشکر کرد.

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در توضیح بخشی از این عملیات مدعی شد نیروی هوایی آمریکا برای حمله به بغدادی از طریق حریم هوایی که تحت کنترل آمریکا نبوده است به محل اختفای سرکرده گروه تروریستی حمله کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لاوروف: ابوبکر بغدادی ساخته آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: ابوبکر بغدادی ساخته آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید