شروع سیستم شماره گذاری اینترنتی در دو مرکز پایتخت

به گزارش وبلاگ زرسید، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا از شروع به کار سیستم شماره گذاری اینترنتی به صورت پایلوت در دو مرکز میثم و خاوران تهران اطلاع داد.

شروع سیستم شماره گذاری اینترنتی در دو مرکز پایتخت

به گزارش وبلاگ زرسید به نقل از وبلاگ زرسید، سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا از راه اندازی سیستم شماره گذاری اینترنتی خودرو در دو مرکز میثم و خاوران در غرب و شرق پایتخت اطلاع داد.

سرهنگ محمدی توضیح داد: دو خط در هرکدام از این مراکز به صورت پایلوت راه اندازی شده و روزانه ظرفیت شماره گذاری حدود 200 خودرو را دارد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا درباره چگونگی انجام مراحل شماره گذاری اینترنتی اعلام نمود: افراد برای شماره گذاری اینترنتی باید به وسیله سایت راهور 120 اقدام نموده و بعد از ورود به این سایت گزینه سامانه نقل و انتقال اینترنتی را انتخاب نموده و بقیه مراحل را انجام دهند یا اینکه به وسیله سامانه خدمات الکترونیکی انتظامی(سخا) برای این امر اقدام نمایند.

سرهنگ محمدی مهمترین مزیت شماره گذاری اینترنتی را انجام 80% فرایند کاری شماره گذاری به واسطه گوشی تلفن همراه و یا رایانه های شخصی عنوان نمود و گفت: خریدار و فروشنده صرفاً برای کمتر از 20 درصد کار یعنی بازدید اصالت خودرو و نصب پلاک در مراکز تعویض پلاک حاضر می شوند که فقط 10 دقیقه زمان می برد.

وی گفت: خودروهای سواری شخصی در این مرحله امکان ثبت نام و دریافت خدمات را دارند و خودروهای حمل بار، وانت بار و عمومی در این مرحله از این طریق شماره گذاری نخواهند شد.

وی به مورد خاصی که در این زمینه وجود دارد پرداخت و گفت: ذکر این نکته لازم است که فقط افرادی که در دو سال اخیر به مراکز نقل و انتقال خودرو مراجعه داشته و خدمات دریافت نموده اند می توانند در طرح شماره گذاری اینترنتی ثبت نام نموده و خدمات دریافت نمایند؛ چراکه اطلاعات و آدرس آنها در سیستم ثبت و به روز شده است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا اعلام نمود: افرادی که از تاریخ اول خرداد 98 تا به امروز نقل و انتقال خودرو داشته اند(هم شخص خریدار و هم فرد فروشنده) می توانند برای شماره گذاری اینترنتی اقدام نمایند.

وی گفت : مهم ترین مزیت این اقدام علاوه بر زمان کوتاه مراجعه به مراکز شماره گذاری، این است که افراد نیازی به پیاده شدن از خودرو در این شرایط کرونایی نداشته و کمتر از 10 دقیقه اصالت خودرو آنالیز شده و پلاک نصب می گردد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا توضیح داد: خریدار در این طرح می تواند از سوابق تصادفات، معاینه فنی، بیمه، خلافی و ...خودرو آگاه شده و با آگاهی کامل اقدام به خرید خودرو کند؛ همچنین خریدار اگر پلاک آزاد داشته باشد که کمتر از یکسال از فک آن گذشته باشد می تواند در سامانه انتخاب کند تا به خودروی جدید خود الصاق گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "شروع سیستم شماره گذاری اینترنتی در دو مرکز پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع سیستم شماره گذاری اینترنتی در دو مرکز پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید